Twitter Fav Ne Demek?

Twitter Fav Ne Demek

Twitter kullanıcıları içinde fav kelimesi çok sık karşılaştığımız bir şeydir. Bu edenle Twitter’ a yeni başlayanlar için bu terimler ve anlamları karmaşık gelebilir. Twitter fav ne demek diye merak edenler için bu kelimeyi inceldik. Bu sayede sizler de güvenilir şekilde ve bilinçli olarak sosyal medya kullanımını sağlayabileceksiniz.

Her tweetin alt kısmında küçük bir yıldız işareti vardır. Bu yıldıza okunduğunuz zaman, ilgili, gönderiyi beğenmiş olursunuz. Yani favlamış olursunuz. Favorilere alınmış olan tweeti siz daha sonra görebilirsiniz. RT yapabilirsiniz. Beğenip favladığınız attığınız görünür. Bir yıldız sembolüne basarak bu işlemi yapmak ve hızlı bir şekilde kendi kullanıcı panelinizde bu tweet düzenlemesini sağlamak mümkün olur.

Bu yapılan işleme favlamak denir. Favladığınız zaman ilgili videoyu beğendiğiniz anlamına gelir. Bunun bilgisi aynı zamanda tweeti ata kişi için de görünür durumdadır. Türkçe kelime olmasa da bilindik bir kelime olan favori sözcüğünün ilk üç harfi alınarak oluşturulmuş olan kısaltmasıdır.

Twitter Fav Geri Alınır mı?

Twitter favlama işlemi yaptınız. Bunu yapmak için tweet in altında yer alan yıldız işaretini tıklarsınız. Favorilere düşer. Peki sonradan vazgeçtiğinize Twitter fav geri alınır mı? Bunu yapmak da mümkündür. Gene yıldız işaretine bastığınız zaman, favorilere eklenmiş olan tweet bu sefer favorilerden kaldırılır. Yanlışlıkla bir gönderiyi favlamış olabilirsiniz. Beğendiğiniz bir tweet sonradan size cazip gelmez. Belki de favoriler kısmını düzenlemek istersiniz. Fark etmeksizin istediğiniz zaman favladığınız tweeti, direkt olarak kaldırabilirsiniz.

Fav Neyin Kısaltmasıdır?

Fav simgesi, favorilerimin kısaltmasıdır. Fav yaparak siz de aslında gönderiyi beğenip, favorilerinize eklemiş oluyorsunuz. Bu özelliği ile birlikte online şekilde direkt akıcı bir sosyal medya kullanımı sağlayabiliyorsunuz.

Fav Ne Anlama Gelir?

Bir gönderiyi favlamak çeşitli anlama gelebilir. Çok beğendim ve bu nedenle favorilerime ekliyorum anlamına gelir. Çok doğru söylüyorsun bu konuda ben de seninle aynı düşünceyi paylaşıyorum anlamına da gelebilir. Bu tweet beni güldürdü anlamında da olabilir. Gönderinin içeriğine bağlı olarak gelişir. Ancak ortak bir dil ile onaylamak manasındadır.

İlginizi Çekebilir:  İnstagram Dil Değiştirme