Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır

Instagram kaybolan mesaj modu nedir? Sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram, en fazla kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulama üzerinde birçok güncellemeler yapılmaktadır. Bunun yanında uygulamanın daha kullanışlı olması için yeni özellikler ortaya çıkarılmaktadır. Kaybolan mesaj modu açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Gelen bildirim, mesajlar kısmında mavi yuvarlak içerisinde tırtıklı bir sembol olarak gözükmektedir. Bu sembol, kaybolan mesaj modunu temsil etmektedir.

Getirilen bu yeni sürümün kullanıcıların sohbet gizliliğini sağlıyor olması tercih ediliyor olmasının temel sebebidir. Bunun yanında bu modda mesajlar silinmiş olmasına karşın sohbet şikâyet edilebilmektedir. Gönderilmiş bir mesaj geri çekilebilmektedir. Kaybolan mesaj moduna geçildiği an normal mesaj modunda yer alan konuşmalar görünmemektedir. Aynı zamanda kaybolan mesaj modu açıkken yapılan sohbetler, mod kapatıldığında görünmemektedir.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

Instagramın yazılım geliştirme ekipleri tarafından 2021 yılında geliştirilen son özelliklerden biri de kaybolan mesaj modudur. Kaybolan mesaj modu, mesajların kaybolma özelliğini ifade etmektedir. Sohbet sayfasında olduğunuz kişi, mesajını görür. Siz sohbeti sonlandırdığınızda mesajlar silinmektedir.

Bu modda silinen mesajlar geri yüklenmemektedir. Bu modu isteğinize bağlı olarak açıp kapatabilirsiniz. Sohbet için kaybolan mesaj modu uyguladıysanız sohbetteki herkes için geçerlidir. Sohbette birden çok kişinin olduğu gruplarda bu mod, kişiye özel uygulanamaz. Bu modun açılması, sohbette bulunanlar için de açılmış olduğu ifade etmektedir.  Yani bu modu tek tarafın açması yeterli olmaktadır.

Kaybolan mesaj modu açıldığında görüldü olan tüm mesajlar sohbetten çıktığınız anda silinmektedir. Sadece görüldü olmayan mesajlar kalmaktadır. Kaybolan mesaj modu açıkken gönderildikten sonra görülen mesajlarınızı geri yükleyemezsiniz. Bu mod kapatıldığında önceki mesajlarınız geri yüklenmektedir. Bu mod açıkken alınan ekran görüntülerinin ya da ekran kayıtlarının bildirimi karşı tarafa gitmektedir.

Bu konudan haberdar olarak adım atmanızı öneririz. Ayrıca bu özellik herkes tarafından görünmüyor olabilir. Yazılımcılar tarafından yeni geliştirilen bir uygulama olmasıyla aşamalarla kullanıma açılmaktadır. Kaybolan mesaj modu açık olduğunda instagramdan gelen mesaj içeriği gözükmemektedir. Sadece o mesajın kim tarafından geldiğini görebilirsiniz. Mesajı görebilmeniz için sohbette aktif olarak bulunmanız gerekmektedir.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Açma

Kaybolan mesaj modunu açmak için ilk olarak instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından bu modu açmak istediğiniz sohbete tıklamalısınız. İlgili sohbetin yer aldığı sayfanın alt kısmında mesaj modunu açmak için sayfayı yukarı kaldırmanız gerektiği yazmaktadır. Bu şekilde görmüş olduğunuz mesajlar silinecektir. Bu mesajlar tekrar geri gelmemektedir. Bu şekilde kaybolan mesaj modunu aktif hale getirebilirsiniz.

Kaybolan mesaj moduna geçildiği anda sohbet sahibine bildirim gider ve ekran arka planı siyahlaşmaktadır. Instagram kaybolan mesaj modu farklı durumlarda kapatılmaktadır. Peki, bu işlem nasıl yapılmaktadır? İşte merak edilen ayrıntılar!

İlginizi Çekebilir:  Twitter Fav Ne Demek?

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Kapatma

Kaybolan mesaj modunu kapatmak istediğiniz sohbete gitmelisiniz. Sohbet sayfasının altında modu kapatmanız için sayfayı yukarı kaldırmanız gerektiği belirtilmektedir. Bu şekilde kaybolan mesaj modunu kapatabilirsiniz. Aslında kaybolan mesaj modunu açmak için de kapatmak için de aynı işlem uygulanmaktadır. Her ikisinde de sohbet sayfaları yukarı doğru kaldırılmaktadır. Instagram kaybolan mesaj modu kapatma işlemini tekrar geri almanız da mümkün olmaktadır.