İnstagram Hikaye Gizleme

Instagram hikaye gizleme

Instagram hikaye gizleme özelliğine nasıl aktif edilir? Sosyal platformlar arasında yaygın olarak kullanılan uygulamalardan biri de instagramdır. Yeni güncellemelerle her geçen gün kullanıcıların işlerini kolaylaştıran bazı özellikler sunulmaktadır. Bunlardan biri de hikâye gizlemedir. Her paylaşılan hikâyeyi görmesini istemediğimiz kişiler olabilir. Bunu engellemenin yolu çok basittir. Sadece paylaştığımız hikâyeyi kimlerin görmeyeceğine karar vermek yeterli sonrasında yapılan işlemler çeşitli adımları takip ederek yapılmaktadır.

Yalnız Hikâye gizleme konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Karşı taraf hikâyeyi göremiyor olabilir fakat ortak bir arkadaş varsa o kişiden ya da bilinmeyen başka bir hesap kullanıyorsa o hesaptan görebilir. Başka bir alternatif ortak arkadaşların da hikâyeyi görmesini engellemektir. Tüm bunları bilmekte yarar var. Aksi halde hikâye gizlemenin bir anlamı kalmaz eğer görüşülen birinden hikâye gizlenmişse ortaya güven sorunu çıkabilir. Instagram hikaye gizleme özelliği sayesinde hikayenizin gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme Nedir?

İnstagram hikâye bölümü 24 saatlik süreyle paylaşılan hikâyeyi, kişinin takipçilerine görünür kılar.  Takipçiler bu süre içinde hikâye ile ilgili etkileşimde bulunabilir. Kullanıcı ise hikâyesini bazı durumlarda kimi takipçilerinin görmesini istemeyebilir. Bu nedenle hikâye gizleme uygulamasından yararlanır. Hikâye gizleme sadece görmesini istemediğimiz kişileri engeller.

O kişi ya da kişiler haricindeki tüm takipçiler paylaşılan hikâyeleri görebilirler. Instagram hikaye gizleme özelliği hikayenizin sizin istediklerinizin haricinde görünmesine engel olacaktır. Peki, bu işlem nasıl yapılmaktadır? İşte merak edilen ayrıntılar!

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram da hikâye gizlemek söz konusu olduğunda birkaç basit işlem yapılmaktadır. Bu işlemleri yaparken sadece doğru adımları bilmek yeterlidir. Kim ya da kimlerin hikâyeyi görmeyeceğine karar verdikten sonra takip edilecek adımlar hiç zor değildir. Bu adımları uygularken doğru yerde olduğumuzu bilmek çok önemlidir. İşlemin başarılı olması için konuyu doğru kavramak gerekmektedir. Bu adımlar çok basittir. En dikkat edilecek konu ise hikâyeyi paylaşmadan yapılması gerektiğidir.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

 

Instagram profiline gidip ayarlar sekmesine girmekle işe başlanmaktadır. Buradan hikaye sekmesine, sonra hikâye ayarları seçeneğine tıklanır. Buradan hikayemi şu kişilerden gizle seçilir. Hikayenin gizleneceği kişiler belirlendikten sonra işlem tamamlanmıştır. Artık gizlenecek hikaye istemediğimiz kişilerce görülmeyecek şekilde paylaşılmaya hazırdır. Daha sonraki hikâye paylaşımlarında bu engelin devam etmesi isteniyorsa ayarlar değiştirilmeden kullanılabilir. Paylaşılan diğer hikâyelerin görülmesinde sakınca yoksa gizlilik ayarları değiştirilir.

Instagram Hikaye Gizleme Aşamaları Nelerdir?

Instagram hikaye gizleme aşamalarını bilmekte fayda var. Bilinmiyorsa araştırarak doğru aşamaları bulabiliriz. Her şeyden önce profilimizden ayarlar seçeneğine tıkladığımızda her sekmenin ne işe yaradığını bilmekte işimizi kolaylaştırır. Ayarlar sekmesinden gerekli her işleme uygun bir yönerge bulunmaktadır. Bu yönergelerden hikâye ayarları instagram hikâye gizleme konusunda bizi yönlendirecektir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Hikaye gizleme ayarlarında hikâyemizi kimlerin görmemesi gerektiğini bilerek bu kişilerin isimlerini seçeriz. Seçim yapıldıktan sonra işlemi tamamlarız. Artık istediğimiz hikâyeyi istediğimiz kişilerce görülecek şekilde paylaşabiliriz. Her hikâyeyi istenmeyen kişilerin görmemesi için yapılan bu uygulama kullanan kişiler açısında çok yararlı bulunan bir uygulamadır. Paylaşılan bir hikâye süreli olarak paylaşımda kalsa da paylaşan kişinin kendine aittir ve bunu istediği kişiler görebilir fikrinden yola çıkılmıştır.