Instagram Engel Kaldırma 

instagram engel kaldırma

Instagram hem kullanıcılar hem de işletmeler için adeta vazgeçilmez. Instagram kullanıcı alışkanlıklarını değiştiriyor. Adeta hayatın merkezinde sosyalleşmeye imkân tanımanın da ötesinde; ilham veren, duygulara hitap eden, kendi fenomenlerini yaratan bir konumdadır. Bazı durumlarda engellediğimiz profillerin tekrardan instagram engel kaldırma işlemini yapmamız gerekiyor.

Instagram’da bazen can sıkıcı kullanıcılarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu yüzden bu kişilerin artık hesabımıza ulaşmasını istemiyoruz ve kullanıcı hesaplarını instagram’dan engellemek istiyoruz. Bunu yaparak daha huzurlu bir sosyal medya deneyimi yaşamak mümkün.

Instagram’da takip ettiğiniz bir kişiyi bulamıyorsanız sizi engellemiştir. İşte siz birini engellediğinizde de durum bu şekilde görünür. Ayrıca engellediğiniz kişi ile tüm etkileşim de kesilmiş olur. Engellediğiniz kişinin yaptığı yorumlar, beğeniler de engelleme ile yok olur. Engel kaldırma işleminde sonra da kişinin yaptığı yorumlar, beğeniler geri dönmez.

Instagram bu konuda kullanıcılarını önemsiyor ve dilediğiniz gibi hesapları kolayca engellemenize imkan sağlıyor. Dilerseniz de engeli kaldırabilirsiniz. Instagram’da engelleme ve engel kaldırma işlemi  ile bu kişi artık sizin profilinizi görüntüleyemez, mesaj bile atamaz. Engelleme işlemi ile birlikte bu kişinin diğer hesapların size ulaşmasını da engellemiş oluyorsunuz.

Rahatsız olduğunuz hesapları bir süreliğine engellemek isteyebilirsiniz. Ancak daha sonra kararınızı değiştirerek engeli kaldırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca engellemeler, istenildiği zaman rahat bir şekilde de kaldırılabiliyor ve kullanıcı engelini kaldırarak tekrar profilinize erişmesine izin vermek mümkün.

Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır? 

Instagram'da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır 
Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

Instagram’da engellediğiniz kişilerin engeli kaldırmak için pek çok farklı yöntemler var ve bu yöntemler sayesinde engellediğiniz kişilerin engelini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Ayarlar ile İnstagram’da Engel Kaldırma

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın.
 2. Ardından sağ üst köşede bulunan üç çizgi butonuna tıklayarak ayarlar seçeneğine dokunun.
 3. Çıkan seçenekler arasından Gizlilik sayfasını açın.
 4. Açılan sayfanın altına inin ve Engellenenler Hesaplar listesini açın.
 5. Engellediğiniz tüm hesaplara buradan ulaşabilirsiniz.
 6. Daha sonra engelini kaldırmak istediğiniz kişinin kullanıcı adının yanındaki Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunun.
 7. Engel kaldırma işlemini onaylayın.
 8. Engelini kaldırdığınız hesap açık profil ise hesabın içeriğine erişim sağlayabilirsiniz.
 9. İşlem tamamdır.

Profil sayfası ile İnstagram Engel kaldırma

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Keşfet sayfasını açın ve arama çubuğunu engellediğiniz kişinin profiline girin.
 3. Girdiğiniz hesabın biyografisinin altında Takip Et butonu yerinde görebileceğiniz Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunun.
 4. Engel Kaldırma işlemini onaylayın.
 5. İşlem tamam.

Sohbet ile Instagramda Engel Kaldırma

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Sohbet ekranını açın ve engellemek istediğiniz kişi ile yaptığınız sohbete girin.
 3. Ekranda bulunan kullanıcı adına dokunun ve Engellemeyi Kaldır butonuna dokunun.
 4. Engel Kaldırma işlemini onaylayın ve işlem tamam.
İlginizi Çekebilir:  İnstagram Hikaye Gizleme

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

 1. Karşılıklı engel kaldırmak  için iki hesap arasında bulunan ortak bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.
 2. Herhangi bir fotoğrafı ikinizi de etiketleyerek paylaşsın. Etiketlendiğiniz fotoğrafın üzerine gelin ve sol alt kısımda bulunan etiket simgesine tıklayıp etiketlendiğiniz hesabı görüntüleyin.
 3. Görüntülediğiniz hesabın üzerine gelerek kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Instagramda Beni Engelleyen Kişinin Engelini Kaldırma 

 1. Instagram hesabınızı açın.
 2. Sağ alt bölümde yer alan profil fotoğrafınızın üzerine gelip dokunun ve profilinizi açın.
 3. Profili düzenle kısmını  sağ tarafında yer alan yuvarlak kısma tıklayın.
 4. Fotoğraflar ve hikaye ayarları gibi seçenekleri göreceksiniz ve bunların altında engellenen kullanıcılar bölümü var.
 5. Engeli kaldırmak istediğiniz profile tıklayarak kişinin engelini kaldır seçeneğini tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

Instagram’da engel kaldırma işlemi için uygulayabileceğiniz yöntemler için uygulamanız gereken adımlar bu şekildedir. Bu yöntemler sayesinde engellediğiniz kişilerin engelini kolay bir şekilde kaldırabiliriz.

Engel kaldırma ile ilgili pek çok farklı öneriler bulunur. Eğer yapmış olduğunuz yöntemler ile  herhangi bir şekilde karşı tarafın engelini kaldırmayı yapamadıysanız yeni bir hesap açabilirsiniz. Böylece yeni bir hesap açarak da ulaşabilirsiniz.

Engeli Kaldırılan Hesabı Tekrar Takip Edebilir Miyiz?

Instagram’da engelin kaldırılması durumunda o kişiyi tekrar takip etmek mümkün. Bu yüzden yapılması gereken tek şey engeli kaldırmak oluyor. Hesap gizliyse takip isteği gönderebilirsiniz. Engellemeyi kaldıran kullanıcılar, karşı hesaba mesaj da gönderebilir. Hesap gizliyse mesaj, istek kutusuna gider. Yani engeli kaldırma işlemleri için herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Kullandığınız telefon, tablet veya bilgisayardan kendi hesabınıza giriş yaparak dilediğiniz hesabın engelini anında kaldırabilir ve hesabı tekrar engelleyebilirsiniz. Engellendiğiniz profilin sizi yeniden görmesi için ise ortak bir arkadaşınız tarafından aynı paylaşımda etiketlenmeniz yeterlidir. Başka biri tarafından engellediğinizi  hesaba girmiş olduğunuz kullanıcı adı ile ilgili herhangi bir hesap görünmeyecektir. Engellendiğiniz hesabın takip hanelerinde herhangi bir sayı da  görünmez. Bunlar karşı tarafın sizi engellediğinin göstergesidir.