İnstagram Dil Değiştirme

Instagram dil değiştirme

Instagram dil değiştirme özelliği nasıl yapılır? Çok büyük sosyal medya hesapları arasında yer alan Instagram farklı dil seçenekleri sunuyor. Instagram’ı hangi dilde kullanmak istiyorsanız pek çok seçenek sizler için sunulmuştur. Ayrıca yapılan bazı güncellemeler Instagram dil ayarlarının değişmesine sebep olabilir. Program farklı bir dile geçmiş ise dili değiştirmek bir hayli zor olabiliyor. Bilmediğiniz bir dilde adımları yapabilmeniz için detaylı bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

iPhone iOS Instagram dil ayarları iPad cihazlar ile ya da iPhone cihazlar ile değiştirebilirsiniz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra genel, uluslararası, Dil seçeneklerini takip ederek istediğiniz dil tercihinde bulunabilirsiniz. Android üzerinden Instagram dil ayarlarını değiştirebilmek için ise telefonunuzun ayarlar bölümünü açmanız gerekiyor. Dil ve giriş, dil seçeneği takip edilerek istediğiniz dil tercihinde bulunabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında Instagram dil değiştirme nasıl yapılır? İşte merak edilen ayrıntılar!

Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram dilini değiştirebilmeniz için öncelikle Instagram profilinize girmeniz gerekiyor. Burada bulunan ayarlar butonuna tıklamanız gerekiyor. Ayarlar menüsünde alt kısım da yer alan hesap kısmına tıklıyoruz. Sondasında dil kısmına giriyoruz. Bura da istediğiniz dili seçtikten sonra ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın.

Ekran Görüntüleri ile Instagram da Dil Değiştirme

1. Adım:

2. Adım 

3. Adım

4. Adım

Instagram tarafından tercih edebileceğiniz dil listesi güncellenmiş durumdadır. Instagram tarafından açıklanmış dil listesi şöyledir;

 1. Tayca
 2. İsveççe
 3. İspanyolca
 4. Türkçe
 5. Portekizce
 6. Ukraynaca
 7. Vietnamca
 8. Rusça
 9. Rumence
 10. Portekizce
 11. Slovakça
 12. Danca
 13. Farsça
 14. Almanca
 15. Fransızca
 16. Yunanca
 17. Macarca
 18. İbranice
 19. Endonezce
 20. Fransızca
 21. Japonca
 22. İtalyanca
 23. Korece
 24. Lehçe
 25. Norveççe
 26. Malayca
 27. Bulgarca
 28. Arapça
 29. Afrikanca
 30. Çince
 31. Bulgarca
 32. Çekçe
 33. Hırvatça
 34. Geleneksel Çince
 35. Kanada Fransızcası

Instagram’ın sunmuş olduğu dil seçenekleri listesi bu yıl itibariyle bu şekildedir. Instagram bünyesine her yıl farklı dilleri dâhil ediyor. Tercihte bulunduğunuz farklı bir dil var ise güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Instagram Dil Değiştirme Aşamaları Nelerdir?

Instagram’ın son dönem içerisinde yapmış olduğu güncellemenin ardından birçok kullanıcının profil dilleri değişti. Instagram dilinizi değiştirebilmek için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

 1. Instagram profilinizin sağ üst bölümünde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.
 2. Ardından karşınıza hesap ifadesi çıkacak.
 3. Bu bölümde yer alan dil kısmına girerek istediğiniz dil tercihinde bulunabilirsiniz.

Instagram dilinizi değiştirmek sadece 3 basit aşamadan ibarettir. Sıkı bir Instagram takipçisiyseniz ve günlük hayatta sıkça kullanıyorsanız görselleri hafızanızda tutmuşsanız dilinizi kısa bir süre içerisinde basitçe değiştirebilirsiniz.

 

Instagram Neden Ingilizce Oldu Nasıl Türkçe Yapılır?

Pek çok Instagram kullanıcısı son güncellemenin sonrasında büyük şok yaşadı. Instagram’ın son özelliklerinin bulunduğu güncellemenin hayata geçirilmesi ile bazı kullanıcıların Instagram dili İngilizce oldu. Bu durum ile karşılaşan ve İngilizce bilmeyen Instagram kullanıcıları İngilizce olan dili Türkçe yapabilmek için araştırmalara girdi. İngilizce Instagram dilinizi değiştirebilmek için profilinizin sağ üst bölümünde bulunan ayarlar yani settings bölümüne girmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır? Alma Yöntemleri 2022

Settings bölümüne girmenizden sonra hesap yani account ifadesi ile karşılaşacaksınız. Account içerisinde yer alan language yani dil kısmına tıklamanız gerekiyor. Language içerisinde Türkçeyi bularak seçmeniz gerekiyor. Dil tercihinde bulunduktan sonra ayarlarınızı kaydetmeden çıkmayınız. Ayarlarınızı kaydettikten hemen sonra diliniz Türkçe olacak ve instagramınızı Türkçe olarak kullanmaya başlayacaksınız.